Raj utracony. Olejek z kolendry przeciwko wypadaniu włosów.

Znajdujesz coraz więcej włosów na szczotce lub grzebieniu? Wystarczy, że przeczeszesz je dłonią i natychmiast kilka z nich wypada? Zalegają w wannie po kąpieli? Z tym problemem zmaga się bardzo duża liczba kobiet i mężczyzn. Najczęściej winna jest nieodpowiednia pielęgnacja lub zbyt inwazyjne zabiegi fryzjerskie (farbowanie, rozjaśnianie włosów, używanie gorącej prostownicy lub lokówki, suszenie byt ciepłym strumieniem powietrza z suszarki). Włosy ciężko znoszą też wszelkie choroby i zażywane przez nas leki i antybiotyki. Za silną utratę włosów odpowiada również rozchwiana gospodarka hormonalna organizmu. Jak temu zaradzić?

olejek-z-kolendry.jpgZanim wydasz bezwstydnie dużą sumę pieniędzy na szampon lub tonik do włosów zapobiegający wypadaniu, najpierw sięgnij po specyfik bezpieczny, pozbawiony chemii i znany od wieków.

Olejek z nasion kolendry. Tej kolendry, którą z powodzeniem stosujesz w kuchni jako przyprawę.

Dlaczego miałby on zapobiec wypadaniu włosów?

– Olej z kolendry zawiera cały szereg składników wspomagających prawidłowe funkcjonowanie skóry głowy. Do najważniejszych należą: nienasycone kwasy tłuszczowe, kwas foliowy, beta-karoten.

– Kolendrowe oleum zawiera również wiele minerałów: potas, wapń, żelazo i magnez. Ich brak powoduje osłabienie i wypadanie włosów.

– Obfituje on w ważne dla odbudowy włosów witaminy: A, C, K. To właśnie one odpowiadają za mocne, grube i silne włosy, zdrowe paznokcie, nawilżoną skórę.

– Olejek z kolendry stymuluje wzrost włosów i wzmacnia ich cebulki, przez co silnie trzymają się w mieszkach włosowych.

– Ponadto zapobiega on rozdwajaniu się końcówek.

Likwiduje łupież i inne choroby dotykające skórę głowy, np. łojotok lub nieco bardziej przykre łojotokowe zapalenie skóry, świąd.

– Olej z kolendry działa łagodząco i antybakteryjnie.

– Zapewni włosom ładny wygląd, wzmocni i zregeneruje.

W sklepach ze zdrową żywnością, aptekach zielarskich lub dobrych drogeriach można nabyc gotowy olej z kolendry. Przed olejowaniem należy go ogrzać (na przykład w miseczce z ciepła, ale nie gorącą wodą). Potem wystarczy nanieść kilka kropli olejku na dłonie i wetrzeć we włosy i skórę głowy wykonując delikatny, kilkuminutowy masaż. Oleum zostawia się na włosach na minimum 30 minut, do dwóch godzin. Następnie myje się włosy delikatnym szamponem. Powodzenia!