Ciemne strony oleju kolendrowego. Jakim olejem go zastąpić?

Wśród zachwytów nad olejem z kolendry warto wyłapać też słowa krytyki. Szybko okaże się, że nie jest to najlepszy wybór, jeśli zależy nam na pielęgnacji najwyższej jakości. Czy wiesz, jakie są największe wady oleju kolendrowego i czym można go zastąpić?

olej-arganowy-nanoil

Nie da się zaprzeczyć, że w oleju kolendrowym kryje się wiele cennych składników odżywczych, które nadają mu bardzo ciekawe właściwości prozdrowotne m.in. działanie antybakteryjne przydatne w walce z trądzikiem i łupieżem. Warto jednak uważać na olej kolendrowy, ponieważ stosowany w zbyt dużej ilości i bez dodatku innych olejków może podrażniać.

Trzy wady oleju kolendrowego, które musisz znać

  1. Olejek z kolendry bardzo często jest eteryczny – przez to może podrażniać delikatną skórę i ma mniej wartości odżywczych niż każdy inny olej, który jest wytłaczany na zimno.
  2. Olej kolendrowy rzadko stosowany jest w kosmetyce – co raczej sugeruje wykorzystywać go tylko w kuchni i medycynie naturalnej, a do pielęgnacji wybierać inne oleje.
  3. Dobrej jakości olej z kolendry jest trudno dostępny – z uwagi na to, że naturalnie roślina ta pochodzi z Bliskiego Wschodu i właśnie tam uprawiane są jej najczystsze odmiany.

Czym zastąpić olej kolendrowy?

Zamienników dla oleju kolendrowego jest wiele. Właściwie każdy naturalny olejek tłoczony na zimno poradzi sobie z zapewnieniem włosom nieco więcej odżywienia, nawilżenia i zdrowia.

Najlepsze właściwości ma jednak OLEJ RYCYNOWY, który – podobnie jak olej z kolendry – działa antybakteryjnie, łagodzi objawy trądziku, pomaga w leczeniu łupieżu, a do tego hamuje wypadanie włosów i przyspiesza ich wzrost. To dlatego jest doskonałym zamiennikiem.

Olej rycynowy – najlepszy dla skóry i włosów

Niepozorny olejek rycynowy kryje w sobie dziesiątki substancji, które pomagają w codziennej pielęgnacji i osiąganiu wymarzonych efektów jak np. szybszy wzrost włosów. Najważniejszy jest nietypowy kwas rycynolowy o właściwościach antybakteryjnych, choć znaczna część działania zależy też od witamin (A, E) oraz innych składników odżywczych.

Oczywiście nie każdy olejek rycynowy ma taką samą zawartość składników, dlatego warto wybierać tylko produkty najwyższej jakości – takim bez wątpienia jest olej rycynowy Nanoil.

100% Olej Rycynowy Nanoil

olej-rycynowy-nanoil

Olejek rycynowy Nanoil można stosować nie tylko na skórę, ale również na włosy. Najczęściej polecany jest na problemy z trądzikiem i do oczyszczania cery z toksyn, a także do włosów z łupieżem i włosów wypadających, które chcemy wzmocnić, zagęścić i upiększyć.

To bardzo lekki olejek, który doskonale się wchłania. Ważne, że jest rozpuszczalny w wodzie, więc przy oczyszczaniu nim twarzy można zmywać go bez problemu. Olej rycynowy Nanoil jest przyjemny w użyciu.

Jeśli tylko będziemy stosować go regularnie:

  • zmniejszy stan zapalny i zlikwiduje ogniska trądziku,
  • doskonale oczyści skórę z toksyn, bakterii i sebum,
  • zapewni gładkość, miękkość i blask,
  • przyciemni, podkreśli naturalny kolor włosów,
  • wzmocni cebulki włosów, hamując ich utratę,
  • oczyści skórę głowy i pomoże zwalczyć łupież,
  • pobudzi mikrokrążenie w skórze i wzrost włosów,
  • wydłuży, zagęści i przyciemni brwi oraz rzęsy,
  • a nawet wzmocni, nabłyszczy i wygładzi paznokcie.

Tak naprawdę jedna buteleczka z ciemnego szkła (50 ml) kryje w sobie wystarczającą ilość oleju rycynowego Nanoil na codzienne stosowanie go na twarz, na włosy, paznokcie, rzęsy i brwi. Z uwagi na to, że jest tak bardzo treściwy, wystarczy zaledwie kilka kropli. Na tak dobrą wydajność oleju rycynowego Nanoil wpływa też to, że można stosować go zarówno solo, jak i w połączeniu z innymi olejkami np. arganowym z tej samej serii.

Chcesz poznać go lepiej?
Wejdź na: www.nanoil.pl/olej-rycynowy